سهم چشمگیر بانوان در گروه تامین سرمایه نوین

همانطور که می‌دانیم اشتغال بانوان یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی است. همزمان با رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی نقش بانوان نیز در اقتصاد ایران پر رنگ‌تر و سهم آنان در مشاغل حساس بیشتر شده است. امروزه به وضوح مشاهده می‌شود که زنان ایرانی با علاقه فروان در دانشگاه‌های کشور مشغول به تحصیل در رشته‌های مختلف می‌باشند و خود را برای ورود به بازار کار آماده می‌کنند. یکی از زمینه‌های تحصیلی که مورد توجه بانوان ایرانی قرار گرفته است رشته‌های مالی، اقتصاد، حسابداری و مدیریت است. فارغ التحصیلان این رشته‌ها بیشتر در موسسات، سازمانها و شرکت‌های بازارهای مالی مشغول به کار می‌شوند و بازار سرمایه نیز از این قاعده مستثنی نیست. امروز مشاهده می‌کنیم که حضور بانوان تحصیل کرده در مشاغل مختلف و موسسات متفاوت بازار سرمایه ایران بسیار چشمگیر و امیدوار کننده است و هر روز مقالات و مصاحبه‌های متفاوتی را پیرامون مسائل اقتصادی، بورس و تحلیل صنایع و شرکت‌ها از آنان در مطبوعات و رسانه‌ها مشاهده می‌کنیم.

بر اساس آمار سال ۲۰۱۷ بانک جهانی( World Bank)سهم زنان از بازار کار جهانی ۳۹ درصد می‌باشد. این شاخص برای ایران ۱۹ درصد و برای کشور همسایه ترکیه در حدود ۳۲ درصد در سال جاری میلادی بوده است.

امروز گروه تأمین سرمایه نوین مفتخر است که اعلام کند که نرخ اشتغال بانوان در این گروه، بیش از ۴۳ درصد بوده که برابر با متوسط نرخ اشتغال زنان در کشور ژاپن و همچنین گروه کشورهای OECD است. بانوان تحصیل کرده شاغل در گروه تامین سرمایه مشاغل مختلفی را از سطوح کارشناسی تا مدیریتی را به خود اختصاص داده و تمامی تلاش خود را در جهت رشد و توسعه فردی و سازمانی بکار می برند. آنان سهم چشمگیری در موفقیت ما دارند.

دیدگاهتان را بنویسید