تحلیل بنیادی شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران

معرفی شرکت

گروه شامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران – سهامی عام (شرکت اصلی) و دو شرکت فرعی آن است. شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران (سهامی عام) در تاریخ ۱۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۶۳ تحت شماره ۵۱۸۷۱ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده و بر اساس مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ ۳۱/۰۲/۱۳۷۰ مرکز اصلی شرکت از تهران به اصفهان تغییر و مراتب طی شماره ۸۰۲۷ مورخ ۱۲/۰۵/۱۳۷۰ در اداره ثبت شرکت‌های اصفهان به ثبت رسیده است.

شرکت در تاریخ ۲۷/۰۴/۱۳۷۵ به شرکت سهامی عام تبدیل و در تاریخ ۱۲/۱۲/۱۳۷۵ در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته‌‌ شده است. نشانی مرکز اصلی شرکت و محل فعالیت اصلی آن در شهر اصفهان – کیلومتر ۱۵ جاده اصفهان – تهران واقع است.

شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران اولین و بزرگ‌ترین تولیدکننده ماده اولیه شوینده‌ها در ایران است که در خردادماه ۱۳۷۳ با ظرفیت اسمی تولید ۵۰ هزار تن الکیل بنزن خطی و ۴۱ هزار تن نرمال پارافین با استفاده از دانش فنی و مهندسی پایه شرکت UOP شعبه لندن به بهره‌برداری رسید و در سال ۱۳۸۲ با اجرای طرح توسعه اول، ظرفیت اسمی خود را به ۷۵ هزار تن الکیل بنزن خطی و ۱۴۰ هزار تن نرمال پارافین در سال افزایش داد. این شرکت تا سال ۱۳۸۴ تنها تولیدکننده ماده اولیه شوینده‌ها (LAB) در کشور بوده است و از سال ۱۳۸۴ شرکت پتروشیمی بیستون با ظرفیت تولیدی ۵۰ هزار تن LAB در سال در کرمانشاه به بهره‌برداری رسید. لازم به توضیح است بیش از ۷۵ درصد نیازهای مواد اولیه (LAB) شرکت‌های تولیدکننده مواد شوینده توسط شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران تأمین می‌گردد.

موضوع فعالیت شرکت

موضوع فعالیت شرکت، طبق ماده ۲ اساسنامه، به شرح ذیل می‌باشد:

الف – انجام کلیه مطالعات اقتصادی، فنی و مالی مربوط به طرح الکیل بنزن خطی و سرمایه‌گذاری در اجرای این طرح و بهره‌برداری از آن و انجام مطالعات و اجرای سایر طرح‌های صنایع شیمیایی که اجرای آن‌ها قابل توجیه تشخیص داده شود.

ب – انجام کلیه اقدامات و معاملات مربوط به خرید دارایی‌های منقول و غیرمنقول، واردات ماشین‌آلات، تأسیسات، قطعات، لوازم‌یدکی و مواد اولیه و فروش آن‌ها، فروش و صادرات محصولات تولیدی و هرگونه عملیات دیگری که در حدود موضوع شرکت باشد.

ج – مشارکت در سایر شرکت‌ها از طریق تأمین یا تعهد سرمایه شرکت‌های جدید یا خرید و یا تعهد سهام شرکت‌های موجود و ایجاد شعب در داخل یا خارج از کشور.

د – به‌طورکلی شرکت می‌تواند به کلیه عملیات یا مبادلات و معاملات مالی و تجاری صنعتی که به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم به تمام و یا هریک از موضوعات مشروحه فوق مربوط باشد در داخل یا خارج کشور مبادرت نماید. موضوع فعالیت شرکت‌های فرعی، عمدتا در زمینه‌های خدمات بازرگانی و خدمات بندری برای تخلیه محصولات وارداتی و صادراتی و نگهداری در مخازن و بارگیری آن‌ها به شرح یادداشت است.

ترکیب سهامداران عمده شرکت در تاریخ ۳۰/۰۹/۱۳۹۶ در جدول ذیل ارائه‌شده است.

سرمایه شرکت

سرمایه شرکت در بدو تأسیس ۱۶۵ میلیون ریال (شامل تعداد ۱۶۵،۰۰۰ سهم، به ارزش اسمی ۱،۰۰۰ ریال) بوده که طی چند مرحله به شرح زیر به مبلغ ۴،۶۲۸،۹۸۸ میلیون ریال رسیده است و روند افزایش سرمایه آن به شرح ذیل است.

 

ترازنامه

ترازنامه شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران برای سال­های ۱۳۹۳ تا ۶ ماهه منتهی به ۳۱/۰۳/۱۳۹۷ به شرح ذیل می‌باشد :

صورت سود و زیان

جدول زیر صورت سود و زیان حسابرسی شده شرکت صنایع شیمیایی ایران را برای سال­های ۱۳۹۳ تا ۶ ماهه منتهی به ۳۱/۰۳/۱۳۹۷ به نمایش می­گذارد:

 

پیش‌بینی عملکرد شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران

مفروضات کلی

مفروضات کلی متغیرهای اقتصادی مورداستفاده در این گزارش برای سنوات آتی در جدول زیر نشان داده‌شده است:

 

پیش‌بینی درآمدهای عملیاتی

فروش مقداری شرکت با توجه به نسبت تولید به ظرفیت اسمی و پس ‌از آن نسبت فروش به تولید برآورد شده است. لازم به توضیح است شرکت از سال ۱۳۹۹ با توجه به بهره‌برداری از  طرح توسعه دوم مجتمع تولید الکیل بنزن خطی (LAB) ظرفیت تولید خود را به ۲۲۰،۰۰۰ تن افزایش خواهد داد. همچنین مقدار فروش صادراتی و داخلی شرکت با توجه به روند تاریخی آن محاسبه ‌شده است. بنابرین با در نظر گرفتن اصل محافظه کاری مقدار فروش نرمال پارافین ۱۸ درصد کمتر از بودجه پیش‌بینی شرکت برآورد گردیده است جدول زیر مقدار فروش برای سنوات متوالی نمایش می‌دهد.

 

پیش‌بینی نرخ فروش محصولات با توجه به قیمت جهانی هر یک از محصولات و نسبت تاریخی آن‌ها با قیمت نفت محاسبه ‌شده است. همچنین پیش‌بینی نرخ فروش سال ۱۳۹۷ با در نظر گرفتن نرخ فروش ۶ ماهه شرکت و قیمت جهانی محصولات شرکت برآورد شده است. لازم به توضیح است با توجه به گزارش فعالیت اصلاح شده ۳۱/۰۵/۱۳۹۷ شرکت فروش کلیه محصولات به جز نرمال پارافین مازاد از شهریور ماه  بر اساس نرخ دلار ثانویه تسعیر می‌گردد، نرمال پارافین مازاد نیز از مرداد ماه با نرخ دلار بازار ثانویه تسعیر شده است. بنابراین نرخ فروش محصولات به شرح جدول ذیل می‌باشد:

مبلغ فروش شرکت با توجه به جداول فوق به‌صورت زیر پیش‌بینی می‌شود.

 

لازم به توضیح است عمده فروش داخلی شرکت را الکیل بنزن خطی (LAB) تشکیل می‌دهد که ماده اولیه شرکت‌های تولیدکننده مواد شوینده است. بیش از ۵۰ درصد فروش شرکت صادراتی است و نرمال پارافین مازاد به‌عنوان یک محصول میانی یکی از اصلی‌ترین محصولات صادراتی شرکت است. هندوستان به دلیل فقدان ماده اولیه نفت سفید از نرمال پارافین برای تولید الکیل بنزن خطی (LAB) استفاده می‌کند.

مواد مستقیم مصرفی

بیش از ۷۰ درصد مواد مستقیم مصرفی را نفت سفید تشکیل می‌دهد. پیش‌بینی مقدار مواد مستقیم مصرفی با توجه به نسبت تاریخی تبدیل مواد اولیه برآورد شده است.

 

نرخ مواد مستقیم مصرفی با در نظر گرفتن نرخ جهانی هریک و نرخ خوراک بین مجتمعی محاسبه ‌شده است. بنابراین نرخ خرید مواد مستقیم مصرفی به شرح ذیل می‌باشد.

با توجه به برآوردهای صورت گرفته مبلغ مواد اولیه مصرفی به شرح جدول زیر می‌باشد.

هزینه سربار

هزینه دستمزد با توجه به تعداد پرسنل و رشد سرانه حقوق کارکنان بین بخش‌های مختلف به نسبت تاریخی تسهیم شده است. هزینه استهلاک نیز با توجه به نرخ مؤثر استهلاک برآورد شده است. سایر اقلام سربار با استفاده از تغییرات تولید و نرخ تورم پیش‌بینی شده است.

 

بهای تمام‌شده درآمدهای عملیاتی

مواد مستقیم، دستمزد مستقیم و سربار مطابق توضیحات فوق در جدول قرارگرفته است. موجودی کالای در جریان ساخت نیز با توجه به هزینه ساخت به ازای هر واحد تولید محاسبه‌شده است.

 

هزینه عمومی، اداری و فروش

هزینه پرسنلی و استهلاک مانند قسمت قبل محاسبه‌شده است. هزینه حمل‌ونقل محصولات صادراتی با توجه به رشد فروش صادراتی برآورد شده است. سایر اقلام هزینه عمومی، اداری و فروش نیز با استفاده از تورم پیش‌بینی شده است. درنهایت هزینه عمومی، اداری و فروش برای سنوات آتی به شرح جدول زیر می‌باشد.

 

خالص سایر درآمد (هزینه)های عملیاتی

در این بخش کارمزد فروش اقساطی محصولات با توجه به نسبت آن به فروش داخلی الکیل بنزن خطی محاسبه‌ شده است. همچنین فروش ضایعات نیز با استفاده از نسبت تاریخی آن به فروش برآورد شده است.

خالص درآمد (هزینه)های غیرعملیاتی

سود سپرده بانکی با استفاده از نسبت تاریخی آن به موجودی نقد محاسبه شده است. همچنین سود سهام نیز با توجه به نرخ تورم برآورد شده است. درآمد و هزینه استحصال پلاتین از کاتالیست‌های مستعمل با توجه به تولید شرکت پیش‌بینی شده است.

 

 

صورت سود و زیان

صورت سود و زیان سنوات آتی شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران با توجه به برآوردهای صورت گرفته به شرح جدول ذیل می‌باشد.

مفروضات ارزش‌گذاری

جدول زیر مفروضات به کار رفته در این ارزش‌گذاری را به نمایش می‌گذارد:

روش DDM

برای ارزش‌گذاری به این روش، سود نقدی سالانه شرکت برآورد گردیده و سپس با استفاده از نرخ بازده مورد انتظار سهامداران تنزیل می­گردد. برای سال­های پس از آخرین دوره پیش‌بینی، سود نقدی آخرین دوره بر اساس فرمول رشد ثابت گوردون محاسبه می­گردد. درصد تقسیم سود در سنوات آتی با توجه به میانگین تاریخی آن ۸۳ درصد در نظر گرفته‌شده است.

 

تحلیل حساسیت

با توجه به اینکه تغییرات نرخ دلار و قیمت نفت تأثیر به سزایی در نرخ فروش و خرید مواد اولیه و متعاقبا بهای تمام‌شده شرکت دارد در جدول زیر به بررسی سود هر سهم سال ۱۳۹۷ شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران پرداخته‌شده است.

 

با فرض اینکه برای دوره مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۱۳۹۷ مقدار فروش شرکت تحت تأثیر تحریم اقتصادی قرار گیرد سود هر سهم شرکت معادل ۶۹۳ ریال خواهد بود.

برای دریافت فایل گزارش اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید