تحلیل بنیادی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام)

فولاد

فولاد یکی از کالاهای مهم و تأثیرگذار در رشد و توسعه صنعتی کشورهاست. این کالا بعد از نفت و گاز دومین کالای پر­ارزش تجارت جهانی را تشکیل می‌دهد و تعداد زیادی از صنایع پایه از قبیل حمل‌ونقل، ساختمان، ساخت ماشین‌آلات، معدن و دیگر صنایع مرتبط با تولید و انتقال انرژی به صنعت فولاد وابسته هستند. ازاین‌رو بهبود و توسعه صنعت فولاد از اهمیت ویژه­‌ای در توسعه اقتصادی کشور­ها برخوردار است، اهمیت این صنعت به حدی است که بانک جهانی نسبت ۸۵% درصد رشد اقتصادی به ازای یک درصد افزایش مصرف فولاد در جهان را به‌عنوان یک نسبت طلایی تثبیت‌شده تا سال ۲۰۵۰ اعلام نموده است.

ازجمله نکات قابل‌توجه دیگری که امروزه درباره صنعت راهبردی فولاد مطرح است، به‌کارگیری فناوری‎‌های جدید در زمینه سیستم‌های جمع‌آوری گرد‌و‌غبار پیشرفته به‌منظور انطباق این صنعت با محیط زیست و پاسداری از آن است. میزان انرژی موردنیاز برای تولید یک تن فولاد طی ۳۰ سال اخیر ۵۰ درصد کاهش یافته است و علاوه بر این بخش بسیار زیادی از محصولات فولادی قابلیت استفاده مجدد را دارند.

در حال حاضر سالیانه بیش از ۱٫۶۹۰ میلیارد تن فولاد خام در جهان تولید می‌شود. بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد، چین بوده که ۴۴٫۳ درصد از تولید جهانی فولاد در سال ۲۰۱۰ را بر عهده داشت و کماکان رتبه اول تولیدکنندگان فولاد را به خود اختصاص داده است، و در رتبه‌های پایین‌تر می‌توان به اتحادیه اروپا، ژاپن و هند اشاره کرد. در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹، به دلیل رکود اقتصاد جهانی تولید فولاد در اکثر کشورها کاهش یافت و در سال ۲۰۱۰ شروع به افزایش کرد.

 

ایران با تولید ۲۱٫۸ میلیون تن در سال ۲۰۱۷ رده سیزدهم را در بین تولیدکنندگان فولاد به خود اختصاص داده است. نرخ رشد روند تولید فولاد جهانی را در جدول و نمودار زیر مشاهده می‌کنیم، میانگین نرخ رشد تولید فولاد در جهان طی سال‌های اخیر ۲٫۴ درصد بوده است.

روش‌های تولید فولاد

به‌طورکلی فولاد خام از دو روش زیر تولید می‌گردد:

۱- تهیه آهن خام یا چدن مذاب در کوره بلند (BF) و تولید فولاد در کانورترهای اکسیژنی، نظیر ذوب‌آهن اصفهان.

۲- احیای مستقیم گندله تولید شده از سنگ‌آهن (DR) و ذوب آهن اسفنجی (DRI) و قراضه (Scrap) در کوره‌های الکتریکی از قبیل قوس الکتریکی (EAF) نظیر فولاد خوزستان یا القایی (IMF) ، نظیر مجتمع فولاد جنوب.

۳- آهن اسفنجی محصول عملیات احیای مستقیم سنگ‌آهن است که دارای عیار بالای آهن بوده، جایگزین مناسبی برای قراضه جهت ذوب است. تولید آهن اسفنجی از سنگ‌آهن، به دو روش گازی (Gas Based) یا استفاده از زغال‌سنگ (Coal Based)، برای احیای آهن صورت می‌پذیرد. معمولاً در کشورهایی که دارای ذخایر گاز هستند، از روش گازی استفاده می‌گردد. در ایران نیز به‌طور مثال، فولاد خوزستان و فولاد مبارکه از گاز به‌عنوان ماده احیاکننده استفاده می‌کنند.

۴- با توجه به سرعت بالاتر این روش به روش استفاده از آهن قراضه، هزینه راه‌اندازی کمتر، محدود بودن منابع زغال سنگ کک شو در ایران، محدودیت‌های زیست محیطی کمتر، بالاتر بودن عیار آهن اسفنجی نسبت به آهن خام، سهولت حمل و نقل و ذخیره آهن اسفنجی و غیره در ایران تولید فولاد از طریق آهن اسفنجی توجیه مناسب‌تری دارد. لازم به ذکر است که تولید فولاد از طریق احیای مستقیم و کوره‌های الکتریکی در راستای سیاست‌های شرکت ملی فولاد و وزارت صنایع نیز بوده است. در حال حاضر تقریبا ۷۰% فولاد جهانی از روش احیای مستقیم تولید می‌شود.

بازار جهانی و چشم‌­انداز ۲۰۱۸

همان‌طور که قبلاً اشاره شد به علت تأثیر مستقیم قیمت فولاد در صنایع مختلف ازجمله صنعت ساختمانی پیش‌بینی قیمت آن نقش مهمی در تحلیل‌های اقتصادی به خود می‌گیرد. فولاد یک کالای جهانی محسوب شده که قیمت آن به‌طور روزانه متغیر است. عوامل مؤثر بسیاری در مورد قیمت فولاد می‌توان نام برد که ازجمله مهم‌ترین آن‌ها بلایای طبیعی، تغییرات نرخ ارز ایالات‌متحده امریکا و شرایط اقتصاد جهانی می‌باشند.

در صنایع اثرپذیر از نرخ فولاد  برخی عوامل مؤثر در بهای تمام‌شده کالا به‌عنوان یک عامل داخلی قابل‌کنترل‌اند، اما کلیه عوامل مؤثر بر تغییر قیمت فولاد به‌عنوان اهرم‌های خارجی و غیرقابل‌کنترل بر بهای تمام‌شده صنایع ذکرشده غیرقابل‌چشم‌پوشی بوده و ازاین‌جهت پیش‌بینی قیمت فولاد را حائز اهمیت می‌کنند.

طبق گزارش انجمن جهانی فولاد منتشرشده در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۶، ۵ درصد افزایش تقاضا در سال ۲۰۱۷ پیش‌بینی ‌شده است.که البته نتایج محقق­‌شده نشان‌دهنده محافظه‌کاری این پیش‌بینی بوده است. پیش‌بینی تقاضا سال ۲۰۱۸ نیز حاکی از ۸ درصد افزایش است. این پیش‌بینی با توجه به افزایش تقاضای ۹٫۳ درصدی چین و گزارش موسسه معماران آمریکا افزایش سرعت ۴ درصدی ساخت‌وساز تا سال ۲۰۱۸ و  پس‌ از آن تا ۲۰۱۹ بوده است. این افزایش پیرو حرکت صعودی نرخ فولاد مورد انتظار در امریکای شمالی است که به میزان ۴٫۹% پیش‌بینی ‌شده است. از طرف دیگر چین به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد با کاهش ۱۸۵ میلیون تن (۲۰ درصد) صادرات خود تا سال ۲۰۲۰ سبب افزایش قدرت تقاضا نسبت به عرضه خواهد بود که منجر به شیب صعودی و تند قیمت‌ها در سال ۲۰۱۸ تا سال ۲۰۲۰ خواهد شد.

صنعت فولاد در ایران

صنعت فولاد را می‌توان یکی از بنیان‌های مهم اقتصاد در هر کشوری برشمرد، به‌گونه‌ای که حتی مصرف سرانه فولاد به‌عنوان شاخصی به‌منظور ارزیابی صنعتی بودن یک کشور مطرح است.

امروزه در کشور ما نیز فولاد با حضور در بخش‌های مهم تولیدی و صنعتی کشور، نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند، به‌گونه‌ای که افزون بر ۶۰۰ صنعت به‌عنوان صنایع پایین‌دستی از آن تغذیه می‌کنند. البته با توجه به وجود منابع سنگ‌آهن در ایران، به‌عنوان نخستین حلقه تولید فولاد، این صنعت در سال‌های گذشته توانسته به جایگاه درخور توجهی دست یابد.

ایران چهاردهمین فولادساز جهان محسوب می‌شود که برای افق چشم‌انداز ۱۴۰۴ دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد خام را هدف‌گذاری کرده است. در حال حاضر، ظرفیت تولید فولاد خام حدود ۳۲ میلیون تن است، با ارتقای ظرفیت تولید ۵۵ میلیون تن فولاد خام در سال، جایگاه ایران در صنعت فولاد از رتبه چهاردهم کنونی به هفتم در سطح جهان ارتقا می‌یابد. در این میان، باهدف افزایش ارزش‌افزوده در صنعت فولاد، صنایع بالادستی آن نیز به‌تناسب زنجیره تولید، تکمیل خواهد شد. بر اساس این برنامه، اهداف کلی پیش‌بینی‌شده برای توسعه صنعت فولاد شامل «استخراج معادن و تولید محصولات فولادی با احداث واحدهایی با مقیاس‌های جهانی»، «احداث واحدهای فرآوری برای تکمیل زنجیره ارزش و ارتقای ارزش‌افزوده»، «ارتقای سطح کیفیت محصولات صنایع معدنی بر اساس استانداردهای جهانی»، «دستیابی به دانش فنی تولید و ارتقای سطح فناوری در تمامی زمینه‌های اکتشاف تا فرآوری مواد معدنی»، «استفاده حداکثری از توان داخلی در مراحل مهندسی، احداث و بهره‌برداری»، «ارتقای بهره‌وری کل عوامل مؤثر در زنجیره معدن به‌ موازات شاخص‌های جهانی» و نیز «دستیابی به شاخص‌های استانداردهای زیست‌محیطی» است.

در یازده ماهه ۱۳۹۶، تولید فولاد خام با ۱۹% افزایش نسبت به دوره مشابه سال قبل به ۲۰٫۰۱۸ هزار تن و تولید آهن اسفنجی نیز با ۲۴% افزایش نسبت به دوره مشابه سال قبل به ۲۰٫۴۸۴ هزار تن رسید. مشابه دوره قبل واردات آهن اسفنجی نداشته و واردات فولاد خام نیز با ۷۵% کاهش به ۴۷ هزار تن کاهش یافت. رشد صادرات در این صنعت نیز با توجه به رشد تولید و اختصاص میزان بیشتری به فروش صادراتی نسبت به فروش داخلی چشم­گیر بوده و به ترتیب برای آهن اسفنجی و فولاد خام ۲۷۲% و ۸۷% بوده است.

معرفی شرکت

تاریخچه

شرکت فولاد کاوه جنوب کیش به‌صورت شرکت سهامی خاص تأسیس و طی شماره ۷۱۰۳ مورخ ۰۸/۰۷/۱۳۸۵ در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری کیش به ثبت رسیده و در مورخ ۰۱/۰۶/۱۳۹۳ از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در تاریخ ۲۹/۰۴/۱۳۹۵ نزد سازمان بورس اوراق بهادار تهران مجدداً پذیرفته و در تاریخ ۰۷/۱۰/۱۳۹۵ در بازار دوم به شماره ۱۱۴۷۴ ثبت‌ شده است و در مورخ ۲۹/۱۰/۱۳۹۵ نزد سازمان بورس و اوراق بهادار تهران درج گردیده و درنهایت سهام شرکت در مورخ ۲۶/۰۷/۱۳۹۶ در تالار دوم بورس تحت نماد کاوه به میزان ۵% از سهام بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به عموم عرضه شد. در حال حاضر شرکت جزء واحدهای تجاری فرعی شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس و واحد تجاری نهایی گروه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است.

دفتر شرکت واقع در تهران، خیابان کریم‌خان زند و محل کارخانه واقع در بندرعباس، منطقه ویژه اقتصادی معدنی و فلزی خلیج‌فارس است.

شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در بخش “ساخت فلزات اساسی” و گروه “ساخت آهن و فولاد اساسی” با نماد “کاوه” در رشته فولاد فعالیت می‌کند. هدف از تأسیس این شرکت تکمیل زنجیره تولید فولاد از گندله تا مقاطع طویل فولادی هست. در حال حاضر این شرکت دارای دو مدول احیاء مستقیم به‌منظور تولید آهن اسفنجی جمعاً به ظرفیت ۱،۸۵۶،۰۰۰ تن می‌باشد که در سال ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ مورد بهره‌برداری آزمایشی قرارگرفته است. لازم به ذکر است کارخانه مذکور قابلیت ارتقا تا ظرفیت ۲٫۲ میلیون تن در سال را دارد. همچنین این شرکت دارای دو واحد تولید شمش فولادی هرکدام به ظرفیت ۱٫۲ میلیون تن هست که یک واحد آن در سال ۱۳۹۴ مورد بهره‌برداری آزمایشی قرارگرفته و در مهرماه ۱۳۹۵ توسط معاون اول رئیس‌جمهور افتتاح گردید. واحد دوم تولید شمش این شرکت نیز در حال حاضر ۳۸% پیشرفت فیزیکی داشته که امید است طبق برنامه‌ریزی به‌عمل‌آمده و در صورت تأمین مالی در شهریور سال ۱۳۹۸ به بهره سرداری برسد. اجرای پروژه‌های این شرکت موجب اشتغال بیش از ۱۵۰۰ نفر مستقیم و در حدود ۶۰۰۰ نفر غیرمستقیم می‌باشد.

ترکیب سهام­داران شرکت

ترکیب سهام­داران عمده شرکت فولاد کاوه جنوب کیش مطابق گزارش سه ماهه اول سال ۱۳۹۷ به شرح جدول زیر است.

موضوع فعالیت شرکت

فعالیت شرکت در سال مورد گزارش، علاوه بر تولید آهن اسفنجی توسط دو مدول  Aو B ، بهره‌برداری از فاز ۱ فولادسازی، تکمیل خط انتقال و آب‌شیرین‌کن ۱۵ هزار مترمکعبی، تداوم ساخت و تکمیل پروژه‌های فولادسازی فاز ۲،گندله‌سازی (مناقصه سنگان)، پروژه‌های زیرساخت شامل آب‌شیرین‌کن ۳۰،۱۰و ۵ هزار مترمکعبی، پست برق ۲۳۰ کیلووات GIS و … بوده است.

 

سرمایه

سرمایه شرکت طی ۶ مرحله به شرح جدول زیر، از مبلغ ۱۰،۰۰۰ میلیون ریال به سرمایه کنونی ۷،۰۰۰ میلیون ریال افزایش پیدا کرده است.

روند سود آوری

شرکت فولاد کاوه جنوب کیش، طی سال­‌های گذشته در حال افزایش سطح تولید خود بوده که این مهم در کنار افزایش قیمت­‌ها در سال ۱۳۹۶ موجب افزایش چشم‌­گیر سودآوری شرکت شده است.

مفروضات

به دلیل درصد بالای فروش صادراتی و همچنین مواد اولیه مصرفی شرکت، نرخ دلار در مخارج و درآمدهای فولاد کاوه جنوب نقش بسیار مهمی را داراست.

وضعیت تولید شرکت

دو مدول تولید آهن اسفنجی جمعا به ظرفیت ۱،۸۵۶،۰۰۰ تن در سال که در سه‌ماهه چهارم سال ۱۳۹۰ با شروع تولید آزمایشی به‌طور رسمی افتتاح گردید. که تا سال ۱۳۹۶، ۷۶ درصد آن محقق شده است.

یک واحد فولاد‌سازی شامل شمش بیلت به ظرفیت ۱،۲۰۰،۰۰۰ تن در سال در فاز اول که نخستین ذوب و ریخته‌گری آن در آبان ۱۳۹۴ انجام و در آبان ماه سال ۱۳۹۵ به‌صورت رسمی افتتاح گردید. فاز دوم فولاد‌سازی با هدف افزایش ظرفیت تولید شمش بیلت به ۲،۴۰۰،۰۰۰ تن در سال برنامه‌ریزی‌ شده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۱۳۹۸ به بهره‌برداری برسد.

تولیدات سال ۹۶ به تفکیک محصول و ظرفیت آن‌ها را در جدول ذیل مشاهده میشود:

فرآیند تولید شمش بیلت شرکت فولاد کاوه جنوب کیش  به‌صورت خریداری و استفاده از گندله جهت تولید آهن اسفنجی با نرخ تبدیل ۱٫۴۴ در سال ۱۳۹۶ و سپس استفاده از آهن اسفنجی تولیدشده جهت تولید شمش بیلت با نرخ تبدیل ۰٫۷۹ در دو سال اخیر می‌باشد، لازم به ذکر است با توجه به افزایش ظرفیت تولید شمش و افزایش نیاز به آهن اسفنجی و با توجه به اینکه شرکت در حال حاضر برنامه‌ای برای افزایش ظرفیت تولید آهن اسفنجی ندارد پیش‌بینی می‌شود در سال‌های ۱۳۹۸ به بعد میزان کسری آهن اسفنجی از خرید تأمین شود.

 

ظرفیت اسمی

با بهره‌­برداری فاز ۲ فولادسازی، ظرفیت تولید شمش فولادی شرکت با افزایش ۱۰۰ درصدی به ۲،۴۰۰،۰۰۰ تن می­رسد.

مقدار تولید

مقادیر تولید با توجه به روند افزایش نسبت تولید به ظرفیت اسمی بیلت در سال­‌های گذشته برآورده شده­اند. برای فاز ۲، فرض بر این است که در دو سال اول بهره­‌برداری به مقدار تولید ۵۰ درصد ظرفیت می­‌رسد.

وضعیت فروش

با توجه به موقعیت شرکت که به آب­‌های آزاد نزدیک است، فرصت خوبی برای صادرات دارد. بخش عمده فروش شرکت هم مربوط به صادرات شمش فولادی (بیلت) به کشورهای جنوب شرقی آسیا، کشورهای حوزه خلیج فارس و همچنین اروپای شرقی و افریقا می‌­باشد.

در نیمه اول سال ۱۳۹۷ حواشی زیادی حول نرخ­‌گذاری محصولات شرکت­های فولادی به وجود آمد. در ۵ ماهه ابتدایی شرکت­‌ها ملزم به عرضه ارز حاصل از صادرات خود در سامانه نیما و به نرخ ۴۲،۰۰۰ ریال بودند. ولی بعد از آن اجبار عرضه ارز به نرخ دستوری برداشته شد و تسعیر این ارزها در بازار ثانویه انجام می­‌شود.

عامل اثرگذار بعدی تغییر مدل تعیین قیمت پایه و محدوده نوسان قیمت محصولات فولادی در بورس کالاست که آن هم از حالت دستوری خارج شده و بر اساس رقابت در بورس کالا تعیین می­شود.

با توجه به افزایش ظرفیت تولید شمش و افزایش نیاز به آهن اسفنجی و با توجه به اینکه شرکت در حال حاضر برنامه‌ای برای افزایش ظرفیت تولید آهن اسفنجی ندارد پیش‌بینی می‌شود در سال‌های ۱۳۹۸ به بعد میزان کسری آهن اسفنجی از خرید تأمین شود.

مقدار فروش

۶۵ درصد فروش شمش فولادی شرکت مربوط به فروش صادراتی شرکت است.

نرخ فروش

برای سال ۱۳۹۷ نرخ فروش بیلت صادراتی با فرض تسعیر ارز به مدت ۵ ماه با دلار ۴۲،۰۰۰ ریالی و بعد از آن با نرخ بازار ثانویه (۸۵،۰۰۰ ریال) انجام می­شود. برای سال‌­های آتی نرخ تسعیر ارز برابر با پیش­‌بینی نرخ بازار ثانویه انجام شده است. نرخ جهانی بیلت برای سال ۱۳۹۷ برابر ۴۹۰ دلار و برای سال­های بعدی برابر ۵۰۳ دلار فرض شده است.

مبلغ فروش

کل مبلغ فروش شرکت مطابق جدول زیر است.

مواد اولیه مصرفی

مواد اولیه مصرفی تماما مربوط به مصرف گندله است. مقدار مصرف گندله با استفاده از ضریب تبدیل گندله به آهن اسفنجی و نرخ خرید آن به نسبتی از نرخ شمش فولادی (بیلت) محاسبه شده است.

مبلغ مواد اولیه

هزینه مواد مستقیم مصرفی به شرح جدول زیر است.

هزینه دستمزد

هزینه نیروی انسانی متناسب با تورم رشد داده شده است.

هزینه سربار

بخش­های مختلف هزینه­‌های سربار، متناسب با تورم، نسبت به میزان تولید و یا مانند هزینه مواد غیرمستقیم به نسبتی از مواد مستقیم مصرفی برآورد شده است.

بهای تمام شده کالای فروش رفته

هزینه‌های عمومی و اداری

هزینه­‌های عمومی، اداری و فروش عمدتا متناسب با نرخ تورم رشد داده شده­‌اند.

سایر درآمدها و هزینه­‌های عملیاتی

هزینه­‌های عملیاتی شرکت متناسب با تورم رشد کرده و به شرح جدول زیر است.

سایر درآمدها و هزینه‌­های غیر عملیاتی

زیان تسعیر ارز، عمدتا مربوط به تسهیلات ارزی پلنت اکسیژن می­باشد. بخش “سایر” هزینه­‌ها شامل هزینه حمل از شرکت به اسکله و هزینه­‌های گمرکی است.

تسهیلات

تسهیلات شرکت شامل دو بخش ارزی و ریالی است که بخش ارزی آن از دو وام ۱۰۹ میلیون یورویی برای احداث فاز دوم واحد تولید فولاد و ۲۵ میلیون یورویی به منظور تأمین مالی طرح احداث واحد تولید آب صنعتی تشکیل شده است. مطابق گزارش­های شرکت این دو تسهیلات تحت عنوان هزینه سرمایه­‌ای ثبت می­‌شوند. بنابراین تا سال ۱۳۹۹ که پروژه­‌های مذکور به بهره‌­برداری می‌­رسند، هزینه مالی از محل این تسهیلات شناسایی نمی‌شود. برای مابقی تسهیلات شرکت که عمدتا ریالی هستند بر اساس نرخ بهره ۲۰ درصد، هزینه مالی سنوات آتی شرکت برآورد شده است.

صورت سود و زیان

صورت سود و زیان پیش­‌بینی‌­شده شرکت به شرح جدول زیر است. سودآوری شرکت به خاطر افزایش قیمت دلار و فولاد جهانی شاهد رشد چشم­‌گیری خواهد بود.

ارزش‌­گذاری

بتای شرکت با استفاده از سابقه معاملات نماد “کاوه” و صرف ریسک سهام از سایت­های معتبر بین­‌المللی استخراج شده است. نرخ بازده مورد انتظار سهام­داران با استفاده از فرمول CAPM محاسبه شده است.

مدل DDM

ارزش­‌گذاری شرکت فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) با روش تنزیل سود تقسیمی مطابق جدول زیر است. برای ارزش­‌گذاری به این روش، سود نقدی سالانه شرکت برآورد گردیده و سپس با استفاده از نرخ بازده مورد انتظار سهام­داران تنزیل می­گردد. برای سال­های پس از آخرین دوره پیش­‌بینی، سود نقدی آخرین دوره بر اساس فرمول رشد ثابت گوردن محاسبه می­گردد.

نسبت تقسیم سود برای سال­های آتی معادل ۱۰ درصد فرض شده است. این امر سبب می­شود که سودهای آتی را برای سرمایه­‌گذاری مجدد در پروژه‌­ها تقسیم و افزایش سرمایه دهد.

ارزش حقوق صاحبان در روش تنزیل سود تقسیمی برابر ۳۹،۴۶۵،۸۳۷ میلیون ریال و ارزش هر سهم با لحاظ ۷،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ سهم برابر ۵،۶۳۸ ریال برآورد شده است.

 

تحلیل حساسیت

در این گزارش نرخ دلار بازار ثانویه برای هفت­ ماه باقیمانده سال مالی ۱۳۹۷ برابر ۸۵،۰۰۰ ریال و نرخ جهانی بیلت فولادی برابر ۴۹۰ دلار برای سال ۱۳۹۷ فرض شده است. اثر انحراف نرخ­های واقعی تحقق­‌یافته در سال ۱۳۹۷ از فرضیات این گزارش بر EPS شرکت در جدول زیر آورده شده است.

تحلیل حساسیت EPS سال ۱۳۹۸ با دو متغیر نرخ دلار بازار ثانویه و نرخ جهانی بیلت فولادی در جدول زیر آمده است.

“برای دریافت فایل گزارش، اینجا کلیک کنید”

دیدگاهتان را بنویسید