بورس کالا در هفته ای که گذشت….

بورس کالا

 

گزارش هفتگی بورس کالا منتهی به ۱۸  دی ماه

فعالیت بورس کالا ایران در زمینه های فلزات و مواد معدنی( کانی های فلزی) و فرآورده های نفتی و پتروشیمی  در هفته پیش  مورد بررسی قرارگرفته وبشرح زیر بیان می شود:

 فلزات و مواد معدنی

 فولاد    

شرکت فولاد مبارکه اصفهان

بنا به اعلام  بورس کالا، مجموع حجم معاملات شرکت فولاد مبارکه اصفهان در بورس کالا در هفته اخیر در محدوده ۱۳۲ هزار تن بوده است که نسبت به هفته گذشته حجم معاملات حدود ۴۷۴% افزایش یافته است و ارزش معاملات انجام شده تقریبا برابر با ۲٫۵۳۳ میلیارد ریال بوده است. شرکت مذکور ۴۱٫۷ هزار تن ورق گرم C با قیمت ۱۹٫۸۵۵ هزار ریال بر تن، ۵۴٫۴ هزار تن ورق گرم B به قیمت ۱۹٫۹۶۵ هزار ریال بر تن، ۱٫۵ هزار تن ورق گالوانیزه G با قیمت ۲۶٫۷۳۰ هزار ریال بر تن ، ۰٫۴ هزار تن ورق قلع اندود به قیمت ۳۴٫۷۱۰ هزار ریال بر تن، ۲ هزار تن ورق سرد B به قیمت ۲۵٫۴۳۴ هزار ریال بر تن و ۳۲ هزار تن تختال به قیمت ۱۶٫۰۵۵ هزار ریال بر تن در طول این هفته فروخته است. لازم به ذکر است که شرکت فولاد در بودجه ۹۵ قیمت محصولات سرد و گرم را به ترتیب ۱۸,۹۳۱ و  ۱۴,۸۰۷ میلیون ریال برتن پیش بینی کرده است .

شرکت ذوب آهن اصفهان

بنا بر اعلام بورس کالا، شرکت ذوب آهن اصفهان در هفته ای که سپری شد ۴۶ تن میلگرد به فروش رسانده است که ارزش این معاملات ۰٫۷۹۱ میلیارد ریال می باشد. طی هفته گذشته حجم و ارزش فروش شرکت ذوب آهن کاهش چشمگیری داشته است به طوریکه حجم فروش و ارزش معاملات شرکت به میزان ۹۹٫۶% کاهش یافته است.

مس

شرکت ملی صنایع مس ایران درهفته اخیر در بورس کالا ۱٫۶ هزارتن مس کاتد و ۲۸۰ تن مس مفتول و ۱٫۵ هزار تن مس کم عیار به ارزش کل ۴۲۷٫۳ میلیارد ریال معامله داشته است. ارزش معاملات این شرکت در هفته جاری ۴۳٫۵% کاهش یافته است.

آلومینیوم

شرکت آلومینیوم ایران در هفته اخیر معاملاتی به حجم ۱٫۴ هزار تن داشت که در مقایسه با هفته گذشته کاهش ۹۹٫۴% داشته است. از مجموع معاملات، ۴۰۰ تن مربوط به معاملات بیلت به ارزش ۳۲ میلیارد ریال و ۱۰۶۰ تن مربوط به معامله شمش به ارزش ۸۱ میلیارد ریال می شود.

گروه فرآورده های نفتی و پتروشیمی

بنا به اعلام بورس کالای ایران ، وکیوم باتوم معامله شده در هفته جاری توسط شرکت های پالایشی به میزان    ۵۲ هزار تن با ارزش معاملاتی تقریبا ۴۰۵ میلیارد ریال در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران عرضه و معامله شد. حجم معاملات این محصول نسبت به هفته ماقبل آن به میزان ۴۱% کاهش یافته است. بیشترین وکیوم باتوم را در هفته گذشته شرکت پالایش نفت بندرعباس به میزان ۳۶ هزار تن عرضه کرده است.

تالار مذکور همچنین در این هفته ۱۸ هزار تن لوب کات سنگین به ارزش فروش تقریبی ۲۰۱٫۶ میلیارد ریال را مورد معامله قرار داده است. قیمت میانگین لوب کات سنگین معامله شده به ازای هر تن ۱۱,۲۰۳ هزار ریال بر تن می باشد. لوب کات سبک نیز به میزان ۵ هزارتن و ارزش معاملاتی ۵۷٫۹ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفته است.حجم کل معاملات لوب کات در هفته اخیر ۲۳ هزار تن می باشد که نسبت به هفته گذشته ۹۲% کاهش داشته است.

در هفته اخیر در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، شرکت پتروشیمی جم حدود ۱۶۵ تن معامله پلی اتیلن سنگین به ارزش معاملاتی ۶٫۷ میلیارد ریال و ۴۱۸ تن معامله پلی اتیلن سبک به ارزش ۱۷,۳ میلیارد ریال داشته است. مجموع ارزش معالات این دو محصول از جانب شرکت پتروشیمی جم ۲۴ میلیارد ریال می باشد.

در این هفته ، شرکت پتروشیمی خراسان ۱٫۱۴۰ تن اوره صنعتی به قیمت میانگین ۸,۹۴۸ هزار ریال به ازای هرتن و ارزش معامله ۱۰٫۲ میلیارد ریال انجام داده است.

دیدگاهتان را بنویسید