مدیرعامل رکیش از آخرین وضعیت شرکت خبر می دهد / گزارش اختصاصی از مجمع رکیش

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ایران کیش با حضور تقریبا ۹۲ درصد سهامداران در تاریخ ۲۷ خرداد ماه برگزار گردید.

رئیس مجمع: آقای محمدی

ناظران مجمع : آقای محمودی و آقای دهقان

دبیر مجمع : آقای فرامرزی

در ابتدای جلسه مدیرعامل شرکت آقای فرامرزی به قرائت گزارش هیئت مدیره پرداخت و بیان کرد که شرکت از سال ۸۴ مسئولیت ایجاد و پشتیبانی شبکه پایانه فروش و سایر ابزارهای پرداخت و پذیرش بانکها و صدور انواع کارت های اعتباری را برعهده گرفته است. شرکت تا پایان سال ۹۵ با دارا بودن ۱۴٫۸۵ درصد از سهم پایانه های منصوبه صنعت رتبه ۳ را از میان ۱۲ شرکت ارایه دهنده خدمات پرداخت را دارا می باشد. همچنین سهم شرکت از تعداد تراکنش های پایانه های فروش صنعت ۸٫۷۶ درصد و سهم آن از مبلغ تراکنش ها ۱۳٫۹۳ درصد می باشد.

تا پایان سال ۹۵ تعداد پایانه های نصب شده شرکت به ۸۵۸٫۱۹۹ رسیده است که نسبت به سال گذشته ۱۹ درصد رشد را نشان می دهد. طبق گفته مدیرعامل شرکت تعداد تراکنش ها در فروردین ماه ۹۶ روزانه ۴ میلیون تراکنش و برای اردیبهشت ماه ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تراکنش بوده است و این انتظار می رود که تا پایان سال جاری روزانه به ۸ میلیون تراکنش برسد. میرعامل شرکت افزود برای سال ۹۶ مبلغ تراکنش ها ۴۰ درصد رشد خواهد داشت. شرکت در  حال حاضر با دارا بودن بیش از ۵۰۰ هزار پایانه فروش مجهز به NFC رتبه ۱ را در حوزه NFC داراست.

مدیرعامل در پاسخ به پرسشی در خصوص شاخص اثربخشی پایانه فروش ارائه شده در شاپرک گفت که نسبت سهم تعداد تراکنش به تعداد پایانه فروش نسبت مناسبی برای بررسی این شاخص نمی باشد و در صورتیکه سهم مبلغ تراکنش به تعداد پایانه های فروش را نظر بگیریم شاخص بدست آمده برای شرکت وضعیت مناسبی خواهد داشت. در واقع آنچه که در خصوص درآمد کارمزد مهم است، مبلغ هر تراکنش است.

مدیرعامل شرکت در خصوص این مسئله که شرکت اولین پیش بینی خود را ۲۸۵ ریال اعلام کرده بود و این در حالی است که سود محقق گردیده ۶۴۵ ریال بوده است و آیا این میزان انحراف باعث استفاده از اطلاعات نهانی در شرکت نگردیده است، پاسخ داد که دلیل اصلی این مورد رشد بهره وری و میزان فروش شرکت می باشد. با این وجود نماینده سازمان بورس اعلام کرد این مقدار از انحراف باعث تنزیل رتبه شفافیت بورس خواهد گردید.

مدیرعامل شرکت در خصوص راه اندازی سیستم جامع مالیاتی توسط دولت و تاثیر احتمالی آن بر شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت، پاسخ داد که هنوز در خصوص این موضوع شبهه وجود داشته و نحوه پیاده سازی و تبعات آن مشخص نمی باشد.

آقای فرامرزی ابراز امیدواری کرد که شرکت در سال جدید، سهم خود را از تراکنش های اینترنتی افزایش خواهد داد.

طبق گزارش مدیرعامل مبلغ ۵۱ میلیارد تومان از درآمدهای عملیاتی شرکت را درآمد حاصل از ارایه خدمات نصب و پشتیبانی دستگاههای پایانه فروش به بانک صادرات ایران تشکیل می دهد. قرارداد شرکت با بانک صادرات تا پایان سال ۹۶ تمدید گردیده است.

برای سال ۹۵ شرکت موفق به تحقق ۱۰۰ میلیارد تومان سود عملیاتی گردید که نسبت به سال ۹۴ با افزایشی ۷۰ درصدی همراه بوده است. سود خالص شرکت نیز با رشدی ۷۵ درصدی به ۸۴ میلیارد تومان رسید.

مصوبات مجمع:

  • موسسه حسابرسی هشیار بهمند به عنوان حسابرس و بازرس قانونی شرکت انتخاب گردید.
  • روزنامه دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های شرکت انتخاب گردید.
  • سود نقدی هر سهم سال مالی منتهی به ۳۰/۱۲/۹۵ به مبلغ ۵۵۰ ریال تصویب گردید.

دیدگاهتان را بنویسید