در مجمع وتوکا چه گذشت؟

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد با حضور تقریبا ۷۱ درصد سهامداران در تاریخ ۲۹ خرداد ماه برگزار گردید.

رئیس مجمع: آقای صمدی

ناظران مجمع : آقای مردانی و آقای طباطبایی

دبیر مجمع : آقای فرامرزی

در ابتدای جلسه مدیرعامل به قرائت گزارش هیئت مدیره پرداخت و بیان کرد که شرکت در سال ۹۵ موفق شده است که موقعیت خود را در بین صد شرکت برتر ایران ده پله ارتقا بدهد و به رتبه هشتاد و سومین شرکت بزرگ ایران دست یابد. همچنین شرکت در جهت تهیه گزارشات مالی بر اساس استاندارهای بین المللی (IFRS) حرکت کرده است. از جمله اقداماتی که در سال ۹۵ صورت گرفت خرید تجهیزات نیروگاه ۱۵ مگاواتی مورچه خورت، خرید شرکت استقلال سپاهان برای ورود به حوزه معدن، تاسیس شرکت توکامارین اسپادان برای ورود به حوزه حمل و نقل دریایی و راه اندازی کارخانه گالوانیزه تاراز چهارمحال و بهره برداری موفق و تولید و فروش چند ده هزار تن ورق گالوانیزه می باشد.

در خصوص بندهای حسابرسی بند۴ مربوط به مبلغ ۱۴۸ میلیارد ریال اقلام راکد، شرکت پاسخ داد که این مبلغ مربوط به شرکت فرآورده های نسوز آذر بوده و در حال پیگیری و رفع این مشکل هستیم.

شرکت در پاسخ به بند ۵ حسابرس در ارتباط با رعایت نکردن لزوم تفکیک و حذف نتایج عملیات شرکت های فرعی فرآورده های نسوزآذر و استقلال سپاهان از صورتهای سود وزیان و جریان وجوه نقد تلفیقی اعلام کرد که گزارش شرکت فرآورده های نسوز آذر در مهلت تعیین شده تهیه نگردیده بود.

شرکت در خصوص بند ۹ حسابرس و عدم وصول تاییدیه های ارسالی با مانده حساب ۱۱۶ میلیارد ریال و اشخاصی که کالای امانی شرکت های فرعی به ارزش ۲۴ میلیارد ریال نزد ایشان هنوز واصل نگردیده است پاسخ می دهد که از بین ۳۰ شرکت فرعی فقط شرکت فرآورده های نسوز آذر دارای این مشکل است که این مسئله نیز در حال پیگیری است.

مصوبات مجمع:

  • موسسه حسابرسی رایمند به عنوان حسابرس و بازرس قانونی شرکت انتخاب گردید.
  • روزنامه دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های شرکت انتخاب گردید.
  • سود نقدی هر سهم به مبلغ ۱۲۰ ریال تصویب گردید.

دیدگاهتان را بنویسید