گزارشی از مجمع شرکت لیزینگ رایان سایپا

جلسه مجمع عمومی سالانه شرکت لیزینگ رایان سایپا در تاریخ ۱۰/۴/۹۶ با حضور حداکثری سهامداران برگزار گردید. بر طبق گزارش هیئت مدیره، افزایش درآمدهای عملیاتی در سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ناشی از افزایش درآمد حاصل از فروش سنوات قبل می باشد. افزایش هزینه های مالی نیز ناشی از سود وام های اخذ شده در سال ۹۵ می باشد. بر این اساس سود خالص شرکت در سال ۹۵ به مبلغ ۱۴۲ میلیارد تومان می باشد که نسبت به سال ۹۴ به میزان ۷ درصد رشد داشته است.

در خصوص ارائه اظهارنظر مشروط نسبت به صورتهای مالی توسط حسابرس و بازرس قانونی شرکت بیان گردید که در سرفصل دریافتنی های تجاری و غیرتجاری که شامل ۲۲۴ میلیارد تومان مطالبات ناشی از اقساط معوق و چکهای برگشتی مشتریان و اقلام راکد و سنواتی مربوط به مطالبات از سایر اشخاص می باشد که از این بابت صرفا مبلغ ۸۴ میلیارد تومان ذخیره مطالبات مشکوک الوصول در حسابها منظور شده است. در این رابطه مدیر مالی شرکت پاسخ داد که از آنجاییکه طبق دستورالعمل بانک مرکزی شرکت باید ذخیره لازم را در حسابها منظور کند مقرر شد طبق توافق با بانک مرکزی این ذخیره به مدت ۴ سال و به صورت تدریجی در حسابها منظور شود که تا پایان سال ۹۶ به طور کامل این ذخیره گرفته خواهد شد و احتمالا تاثیری در سود و زیان سال جاری نخواهد داشت.

مدیر عامل شرکت در خصوص بودجه اعلامی شرکت توضیح داد که روند سودآوری این شرکت در سه سال گذشته روندی صعودی بوده و در سه ماهه ابتدای سال ۹۶ نیز از پیش بینی ۳ ماهه خود پیش است لذا جای نگرانی برای پوشش بودجه وجود ندارد. وی اضافه کرد به دنبال کاهش نرخ سود بانکی نرخ سپرده های شرکت نیز کاهش یافته است. همچنین افزایش هزینه های عمومی ادرای در سال ۹۵ به دلیل لحاظ کردن ذخیره مطالبات مشکوک الوصول برای مدت ۵ سال می باشد.

شرکت در سال ۹۶ تصمیم دارد با حفظ سهم موجود در بازار در راستای توسعه و تنوع در لیزینگ محصولات مختلف و بهبود و ارتقای سیستم های نرم افزاری و بهبود وضعیت وصول مطالبات و همچنین افزایش سطح کیفیت ارائه خدمات به مشتریان گام بردارد.

مصوبات مجمع:

  • سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس و بازرس قانونی شرکت انتخاب گردید.
  • مقرر گردید به ازای هر سهم ۲۰۰ ریال سود نقدی تقسیم گردد.

دیدگاهتان را بنویسید