در مجمع شلعاب چه گذشت؟ / تقسیم سود ۴۶ ریالی در مجمع

جلسه مجمع عمومی سالیانه شرکت لعابیران در تاریخ ۱۳/۴/۹۶ برگزار گردید.

بر طبق گزارش هیئت مدیره در سال ۹۵ صنعت لعابسازی تحت تاثیر چالشهایی درونی و بیرونی قرار گرفت که از آن جمله می توان به مواردی چون تهدیدات تکنولوژیکی، مشکلات تحریمهای اقتصادی و تجاری، رکود بازار مسکن، کاهش سفارشات خرید و رقابت شدید در بازار داخلی اشاره نمود. با این وجود شرکت در سال ۹۵ با اقداماتی نظیر کاهش نرخ فروش، جایگزینی مشتریان جدید با مشتریان بدحساب و ورود به منطقه بازار هدف یزد به ارایه محصولات با قیمت مناسب و با کیفیت به مشتریان خود پرداخت.

بنا بر گزارش هیئت مدیره این شرکت در بین شرکتهای فعال در صنعت با حجم فروشی معادل ۳۵ میلیارد تومان در رده دوم قرار دارد و سهمی ۷ درصدی از بازار فروش داخلی را داراست.

درآمد فروش شرکت در سال ۹۵ رشدی ۳ درصدی نسبت به سال ۹۴ داشته است و به ۳۵ میلیارد تومان رسیده است. با این وجود از آنجائیکه بهای تمام شده نیز افزایشی ۶ درصدی داشته است در مجموع سود ناخالص شرکت با کاهشی ۱۸ درصدی مواجه گردیده است. در سال ۹۵ سود ناشی از فروش داراییهای ثابت مشهود ناشی از فروش مجموعه پودرسازی، دفتر تهران، یک دستگاه لودر و داراییهای اسقاطی افزایش یافته و بایت جرائم دیرکرد مطالبات معوق سال ۹۳ تا ۹۵ شرکت کاشی اصفهان مبلغ ۱۶ میلیارد ریال محاسبه و در حسابها انعکاس یافته است. هزینه های مالی شرکت نیز به اندازه ۹ درصد کاهش یافته است. سود خالص شرکت در سال ۹۵ به میزان ۴۵ میلیارد ریال بوده که نسبت به سود خالص ۵۷ میلیون تومانی شرکت در سال ۹۴ با رشدی چشمگیر همراه شده است.

طبق بند اظهارنظر گزارش حسابرس، وصول مطالبات تجاري با تأخير صورت گرفته و دوره وصول مطالبات در سال مالي ۹۵ به ۳۹۲ روز (سال مالي قبل ۳۰۸ روز) افزايش يافته و عمده چک هاي دريافتي از مشتريان برگشت و مجددا چک به سررسيد جديد اخذ گرديده که شامل چک هاي برگشتي از شرکت هاي کاشي اصفهان و کاشي خزر و جريمه ديرکرد منظور شده به حساب بدهکار شرکت کاشي اصفهان بوده که اقدامات انجام شده به منظور وصول آن به نتيجه نرسيده است. در پاسخ به این بند، شرکت از پیگیری برای وصول مطالبات خبر داد.

همچنین مطالبات شرکت با شرکت الماس کویر رفسنجان تهاتر گردیده است. شرکت در زمینه صادرات موفق گردیده است صادراتی به میزان ۳۰۰ تن در ماه به کشور ترکیه داشته باشد و درصدد رساندن این مقدار به ۵۰۰ تا ۸۰۰ تن در ماه می باشد. همچنین شرکت تلاش می کند مواد اولیه خود را از داخل کشور خریداری کند و در سال ۹۶ نیز در این زمینه گام برخواهد داشت.

در پایان به ازای هر سهم ۴۶ ریال سود نقدی تقسیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید