مختصری از آنچه در مجمع شبندر گذشت

جلسه مجمع عمومی سالیانه شرکت پالایش نفت بندرعباس در تاریخ ۲۷/۴/۹۶ برگزار گردید.

بر طبق گزارش هیئت مدیره حدود ۱۸ درصد پالایش نفت خام داخل کشور در پالایشگاه بندرعباس تولید می گردد. در سال ۹۵  به طور میانگین روزانه ۲۹۶ هزار بشکه نفت خام و میعانات گازی در این شرکت پالایش گردیده و روزانه حدود ۴۸ میلیون لیتر فرآورده های نفتی شامل گازمایع، بنزین موتور، سوخت هواپیما، نفت سفید، نفت گاز ، نفت کوره و فرآورده های ویژه تولید می شود. در سال جاری فروش فرآورده ها نسبت به سال قبل ۱۳ درصد افزایش و بهای نفت خام به میزان ۴ درصد کاهش داشته است.

شرکت برای سال ۹۵ سود خود را با افزایشی چشمگیر از ۴۲ ریال در سال ۹۴ به ۷۴۶ ریال رساند که نشاندهنده ۱۶۷۶ درصد رشد نسبت به سال قبل می باشد. همچنین شرکت دو طرح توسعه دارد که یکی از این طرح ها ، طرح افزایش ظرفیت بنزین می باشد که هدف آن افزایش ظرفیت تولید بنزین و ارتقا کیفیت محصولات اصلی می باشد و تاکنون ۹۵ درصد پیشرفت داشته است. پس از اجرای این طرح، بنزین شرکت به بنزین یورو۴ تبدیل خواهد شد. همچنین در صورت اجرای طرح خوراک دریافتی پالایشگاه نیز افزایش خواهد یافت.

طرح منطقه دال نیز به منظور تبدیل نفت کوره که یک محصول با ارزش افزوده پایین است به بنزین در حال انجام است و برای صورت گرفتن این امر صحبتهایی با یک شرکت ژاپنی انجام گرفته که با مشارکت ژاپنی ها این طرح به سرانجام برسد.

در پایان به ازای هر سهم ۶۵۰ ریال سود نقدی تقسیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید