با توجه به ورود به سال جدید میلادی و تغییر شاخص های بازار مالی در دنیا در این مقاله به چند توصیه کوتاه در خصوص سرمایه‌گذاری در سال جدید میلادی خواهیم پرداخت:

1-تنها از منابع مالی که دارید خرج کنید:

شاید در ابتدا دریافت وام و خرج کردن آن جذاب به نظر بیاید اما نباید فراموش کنیم که با توجه به تحولات  اقتصادی غیرقابل پیش بینی، دریافت وام های غیر ضروری یکی از بزرگترین خطرات برای سرمایه و دارایی اشخاص است. پس بهتر است از دریافت وام و قرض های غیر ضروری تا حد امکان دوری کنیم و صرفا برروی منابع مالی موجود برنامه ریزی کنیم.

2- سرمایه گذاری خود را افزایش دهید:

بهتر است در پایان هرسال و در هنگام ارزیابی عملکرد مالی خود در سال گذشته، میزان سرمایه گذاری را مشخص کنیم و برنامه ریزی کنیم تا در سال جدید این مقدار را افزایش دهیم. در واقع با افزایش درآمد، وسوسه ی هزینه کردن آن افزایش پیدا میکند به همین دلیل توصیه می شود که با افزایش درآمد، میزان سرمایه گذاری در سال جدید را افزایش دهیم.

3- آگاه باشید:

در سال جدید برای سرمایه گذاری از اطلاعات منابع غیرموثق و افراد غیر متخصص استفاده نکنید. اگر تصمیم گرفته اید که سرمایه گذاری پرریسک داشته باشید بهتر است کاملا تمامی جنبه های حاصل از سرمایه گذاری را شناسایی کنید و با آگاهی کامل و مشورت با افراد متخصص، سرمایه گذاری پرریسک داشته باشید. پس توصیه میکنیم برای سرمایه گذاری چه از نوع پرریسک و چه از نوع کم ریسک از مشورت با افراد و شرکت های متخصص و دریافت اطلاعات از منابع موثق بهره مند شوید و اطلاعات خود را به طور مداوم بروزرسانی کنید