22030350

info@novinic.com

تهران، بلوار آفریقا، بلوار گل آذین، شماره 23

تحلیل بنیادی گروه صنعتی بارز

معرفی شرکت

گروه صنعتی بارز (با نام قبلی مجتمع صنایع لاستیک کرمان) در فروردین ماه 1372 افتتاح و نام تجاری “بارز” را برای محصولات خود برگزید. اولین فعالیت تجاری گروه صنعتی بارز در سال 1373 آغاز گردید. ظرفیت اولیه ی سالانه بارز برابر با 25 هزار تن انواع تایر، تیوب و نوار وسایط نقلیه ی سبک و سنگین و همچنین تایرهای کشاورزی بود. دو سال پس از شروع تولید این ظرفیت محقق گردید. تایرهای تولیدی این گروه با نام تجاری “بارز” وارد بازار شده و دیری نپایید که بارز مورد استقبال مصرف کنندگان ایرانی، به ویژه در بخش حمل و نقل سنگین قرار گرفت. هم اکنون ظرفیت سالانه بارز بیش از 93 هزارتن می‌باشد. موضوع فعالیت شرکت طبق ماده 2 اساسنامه، تولید انواع لاستیک رویی(تایر) و لاستیک تویی(تیوب) و نوار برای انواع وسایل نقلیه  شرکت های فرعی آن عمدتا در زمینه‌های صنعتی و بازرگانی مرتبط با تولید و فروش انواع لاستیک  و نوار برای انواع وسایل نقلیه و همچنین مشارکت و سرمایه گذاری در سایر شرکت‌ها می‌باشد .

ترکیب سهامداران به شرح زیر است:

چکیده ای از اطلاعات شرکت نیز به شرح زیر است:

شرکت های فرعی

بارز کردستان

شرکت لاستیک بارز کردستان در تاریخ 12/11/1388 به صورت سهامی خاص تاسیس شده و در تاریخ 14/12/1396 پروانه بهره برداری را از سازمان صنعت،معدن و تجارت استان کردستان اخذ نموده است. ظرفیت تولید سالانه شرکت 37هزار تن می‌باشد.

پیش بینی صورت سود و زیان شرکت بارز کردستان به شرح زیر است:

کربن سیمرغ

شرکت کربن سیمرغ (سهامی خاص) در تاریخ 16/08/1380 به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شد و از تاریخ 07/07/1387 شروع به بهره برداری نموده است. در حال حاضر طرفیت تولید سالانه 38 هزار تن می‌باشد.

روند سود دهی شرکت کربن سیمرغ به شرح زیر می‌باشد:

مواد اولیه

مواد اولیه شرکت عبارت است از: کائوچوی طبیعی، کائوچوی مصنوعی، دوده، سیم ، مواد شیمیایی، تیوب ولو و نخ تایر.

ترکیب مصرف مواد مصرفی شرکت به شرح زیر است:

با توجه به استدلال سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به منظور ارائه مجوز افزایش نرخ محصولات براساس تفکیک بخش دلاری و ریالی هزینه شرکت‌ها، نرخ جدید مواد مصرفی شرکت براساس تغییرات نرخ دلار و تورم می‌باشد.

مفروضات تحلیل

پیش بینی تولید

روند تولید از سال 1398 و پیش بینی میزان تولید شرکت به شرح زیر است:

سود و زیان

با توجه به میزان تولید پیش بینی شده و مفروضات بالا، سود و زیان شرکت صنعتی بارز به شرح زیر می باشد:

در پیش بینی فروش و بهای تمام شده شرکت، موارد زیر اعمال شده است:

  • نرخ فروش محصولات نسبت به آخرین نرخ فروش شرکت 20% رشد داده شده است.
  • با فرض بر اینکه قیمت‌های جهانی در اوج قرار دارد، می‌توان انتظار داشت در صورت کاهش قیمت‌های جهانی بهاء تمام شده مواد مصرفی کاهش می یابد؛ چرا که کائوچوی مصنوعی،دوده و مواد شیمیایی وابسته به نفت و سیم وابسته به ورق فولادی می‌باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.